Kolejny remont dachu. Membrana dachowa PCV cię zawodzi? – Istnieje proste rozwiązanie

Remont dachu, na którym położona jest membrana dachowa PCV wykonaj lepszym środkiem

O własnym domu marzy wiele osób. Oczami wyobraźni widzą siebie, jak odpoczywają w ogrodzie i nikt im nie przeszkadza. Naokoło cicho, spokojnie, prawdziwa sielanka. Niestety, nie zawsze tak to wygląda. Czasem coś szwankuje w domu i trzeba się tym zająć albo wezwać ekipę remontową, co wiążę się z wydatkami. Są sprawy, którymi nie trzeba się od razu zajmować, ale też i takie niecierpiące zwłoki. Tak jest z coraz gorzej wyglądającym dachem, jaki niedługo zacznie przeciekać… Musimy więc wziąć się do pracy!

Membrana dachowa PVC nie jest idealna – o czym warto wiedzieć?

Zanim jednak zamówimy ekipę remontową, powinniśmy sprawdzić, jakie podłoże dachowe będzie najlepsze. Obecnie na naszym dachu dogorywa membrana PCV, którą ktoś kiedyś nam polecił. I faktycznie sprawowała się dobrze przez wiele lat, ale później było coraz gorzej, aż do teraz, gdy musimy zacząć działać, aby dach nie spadł nam na głowę!

PVC, czyli polichlorek winylu to znany praktycznie wszystkim związek, bo pojawia się przy okazji różnych produktów. Właściwie nie ma branży, w której nie korzystałoby się z jego właściwości. Trzeba jednak przyznać, że membrany dachowe PCV/PVC (spotkać się można z jednym, jak i drugim zapisem) nie są powszechnie znane, bo jak pomyślimy o pokryciu dachowym, to raczej widzimy papę, blachodachówkę czy zwykłą dachówkę. Tymczasem tego rodzaju membrana jest oferowana już jakiś czas i znajduje swoich nabywców.

Kusi wieloma zaletami: sporą trwałością, odpornością na chemikalia i ogień oraz wodoszczelnością. Jeśli zdecydujemy się na biały kolor membrany PVC, to mamy też pewność, że pomieszczenia nie będą się zbytnio nagrzewać. Ale właśnie, w przypadku klasycznego koloru – czarnego działa to w drugą stronę, a więc podczas upałów poczujemy dobitnie, jak wnętrza opanował żar. I tu warto przejść do innych wad, których niestety jest sporo.

Przede wszystkim: to dość kosztowny wybór – zarówno pod kątem kupna materiału, jak i robocizny, potrafi pękać przy niskiej temperaturze, co sprawi, że jego obiecywana długotrwałość skróci się diametralnie. W naszym klimacie nigdy nic nie wiadomo – zimą jest i bardzo ciepło, i bardzo mroźno, a dach z PCV wystawiony na tę zmienność, może sobie nie poradzić. Dodatkowym utrudnieniem jest też na pewno to, że przed wymianą pokrycia dachowego, musimy najpierw zainstalować płyty izolacyjne. To wszystko sprawia, że warto poszukać lepszego, prostszego rozwiązania.

membrana dachowa pcv

Płynna membrana Hyperdesmo – dlaczego jest lepszym rozwiązaniem na remont dachu?

Z płynnej membrany marki Hyperdesmo korzysta coraz więcej osób, ale trzeba przyznać, że nie jest to sposób stosowany powszechnie. A szkoda, bo zapewnia szereg zalet, które sprawiają, że dach będzie w doskonałej kondycji przez lata. Zresztą, przejdźmy do konkretów:

  • Płynną membranę Hyperdesmo stosuje się z powodzeniem na całym świecie, także w tych krajach, gdzie warunki atmosferyczne bywają ekstremalne;
  • Wymiana dachu przeważnie składa się z dwóch długich i żmudnych etapów: najpierw zrywa się stare pokrycie, a później na to miejsce kładzie się nowe. Z płynną membraną jest inaczej, bo nie trzeba usuwać zniszczonego materiału, a nakładanie nowej warstwy jest szybsze i mniej uciążliwe niż w podczas stosowania innych pokryć;
  • Tak wykonany dach z łatwością oprze się negatywnym warunkom atmosferycznym, jak niskie/wysokie temperatury, promieniowanie UV czy napór stojącej wody. I tak przez 25 lat, bo tak długa jest gwarancja!
  • Nowatorski, precyzyjnie opracowany sposób aplikacji to również pewność, że na powłoce nie pojawią się żadne szwy czy inne newralgiczne miejsca;
  • Warto też wspomnieć, że rodzaj dachu, na jakim nakładana będzie membrana, nie ma znaczenia, bo na płaskim i pochyłym sprawdza się tak samo dobrze.

Jak widać, płynna membrana Hyperdesmo sprawuje się znacznie lepiej, niż opisywane wcześniej pokrycie z PCV. Jednakże, aby rzeczywiście nasz dach był solidnie wykonany, trwały na lata, powinniśmy powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Wieloletnie doświadczenie w aplikowaniu płynnej membrany to gwarancja, że dach zyska nowy wygląd – w trwalszej niż dotychczas odsłonie.

HYDROIZOLACJE DACHÓW – sprawdź ofertę

Artykuł Ci się spodobał? Udostępnij!
Zadzwoń
61 610 01 99
Zadzwoń
Scroll to Top