Uszczelnianie dachu – najlepsza masa uszczelniająca do hydroizolacji dachów przemysłowych

Uszczelnianie dachu przemysłowego

Jak utrzymać dobry stan dachu w budynku przemysłowym? Jaką metodę uszczelniania wybrać? Który produkt zapewni właściwą ochronę pokrycia dachowego i wydłuży tym samym okres jego użytkowania? Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań hydroizolacji do dachów przemysłowych i zdradzamy najlepsze z nich.

Izolowanie dachów przemysłowych i ich konserwacja

Dach jest najbardziej wystawionym na wpływy atmosferyczne elementem budynku przemysłowego – osłania i chroni pozostałą część konstrukcji przed szkodliwym oddziaływaniem wiatru, deszczu i śniegu. Aby zminimalizować konieczność naprawy dachu, po pierwsze należy wybrać dobre materiały izolujące, po drugie regularnie konserwować pokrycie. Jedną z czynności konserwacyjnych, które wpływają na dobry stan dachu wielkopowierzchniowego – obok odśnieżania i corocznego przeglądu – jest renowacja starych hydroizolacji.

Uszczelnianie dachu – gama produktów

Rynek produktów budowlanych ma do zaoferowania wiele wyrobów, za których pomocą można skutecznie uszczelnić pokrycie dachowe. Jednak nie wszystkie z tych środków dają gwarancję właściwej ochrony, nie wszystkie też mają uniwersalne zastosowanie. Do zyskujących na popularności metod uszczelniania należą dekarskie folie w płynie oraz membrany żywiczne. Który z produktów będzie odpowiedni do dachów przemysłowych? Jakimi cechami powinien odznaczać się skuteczny uszczelniacz dekarski?
Uszczelnianie Dachu

Cechy dobrego uszczelniacza dachu

Pokrycie dachowe poddane oddziaływaniu warunków atmosferycznych wychładza się lub nagrzewa i niszczeje. Niektóre z jego elementów zwiększają lub zmniejszają swoją objętość pod wpływem temperatury – wystawiony na wpływy atmosferyczne dach nieustanie pracuje. Dobry uszczelniacz dekarski powinien więc wytrzymać zachodzące zmiany w obrębie dachowego pokrycia, być odporny na wysokie temperatury i szkodliwe działanie promieni UV.

Folie w płynie nie na każdy dach

Folia w płynie to produkt powstały na bazie wodnej dyspersji polimerów. Produkt po zaaplikowaniu tworzy elastyczną, paroprzepuszczalną powłokę, odporną na promieniowanie UV. Nadaje się na dachy skośne i płaskie, które są wykonane z blachy. Podczas montażu należy pamiętać, że preparat powinno nakładać się wyłącznie na suchą powierzchnię. Warto zaznaczyć, że środki tego typu mają podstawową wadę. Nie są paroprzepuszczalne, co w dłuższej perspektywie może dawać rezultat odwrotny od zamierzonego, a co za tym idzie – folia, zamiast chronić, może powodować niszczenie dachu.

Płynna membrana – najlepsze rozwiązanie do dachów wielkopowierzchniowych

Membrana żywiczna to stosunkowa nowość na rynku dekarskim – ma uniwersalne zastosowanie i wyróżnia się na tle pozostałych metod. Uszczelniacz z membrany może być użyty jako hydroizolacja praktycznie do każdego rodzaju pokrycia płaskich dachów. Ponadto silnie wiąże się z podłożem i jest otwarty dyfuzyjnie na wilgoć – wypuszcza wodę z wnętrza konstrukcji i blokuje jej dostęp do wnętrza. Poza tym produkt jest odporny na szkodliwe działanie UV i odznacza się dużą elastycznością, dzięki czemu pracuje wraz z podłożem i jest niezwykle wytrzymały – może służyć ponad 25 lat.

Warto dodać, że tego rodzaju rozwiązanie można stosować bez konieczności zrywania starej hydroizolacji – membrana sprawdzi się więc równie dobrze jako masa uszczelniająca na nowe dachy, jak i środek do konserwacji dachów wielkopowierzchniowych budynków.

Szybka aplikacja membrany

Montaż membrany jest niezwykle prosty, co jest bardzo ważnym atutem tego produktu – pozwala na oszczędność czasu na końcowym etapie budowy. Aplikacja odbywa się za pomocą wałka lub natrysku bezpowietrznego. Środek idealnie uszczelnia miejsca szczególnie narażone na przecieki, takie jak punkty mocowań różnego rodzaju instalacji technicznych – doskonale sprawdzi się więc jako izolacja dachu przemysłowego, który z reguły jest miejscem montażu urządzeń takich jak klimatyzatory. Membrana na dach niweluje problem powstawania nieszczelnych punktów przy połączeniach – doskonale je wypełnia i izoluje przed wilgocią.

HYDROIZOLACJE DACHÓW – sprawdź ofertę

Artykuł Ci się spodobał? Udostępnij!
Zadzwoń
61 610 01 99
Zadzwoń
Scroll to Top